Що таке клінічна настанова?

Згідно українського законодавства клінічна настанова – це документ, що містить систематизовані положення стосовно медичної та медико-соціальної допомоги, розроблені з використанням методології доказової медицини на основі підтвердження їх надійності та доведеності, і має на меті надання допомоги лікарю і пацієнту в прийнятті раціонального рішення в різних клінічних ситуаціях.

Багато міжнародних організацій сьогодні користуються визначенням «клінічна настанова», яка була запропонована у 2011 році Інститутом медицини. За їх визначенням клінічна настанова – це сукупність тверджень, які містять рекомендації, спрямовані на оптимізацію здійснення догляду за пацієнтом, ці сукупні твердження ґрунтуються на систематичному огляді доказів та містять оцінку про переваги та недоліки різних варіантів здійснення догляду за пацієнтом.

Клінічна настанова допомагає фахівцю охорони здоров’я прийняти найбільш раціональне рішення по здійсненню догляду за пацієнтом та орієнтує його на використання кращих способів допомоги при певних станах.

Читати далі…